Lucie Petrová fotografie

Jak se připravit na focení

Před focením si udělejte dostatek času na přípravu, dobře se vyspěte a najezte se. Zejména u dětí je důležité, aby byly odpočaté. Úsměv pak  vykouzlíme snadno .

Čím hezčí budete ve skutečnosti, tím hezčí budete na fotce. Nebojte se, focení je zábava a pořádně si ho užijeme.

Čistota půl úspěchu-  nezapomeňte vzít z šatníku jen to nejlepší (čisté, neroztrhané věci), zapilovat nehty, upravit obočí, vyčistit si zuby a přibalit hřeben.  Ikdyž to zní jednoduše, fotografie budou o mnoho lepší.

Depilaci provádějte min. 1 den před focením, abyste předešli zarudnutí kůže. Solárium také raději vynechejte (min. 2 dny)

Pár rad zpoza fotoaparátu:

Bradu vzhůru! I nejhubenější slečny mají podbradek, když tisknou bradu dolů.

Úsměv – i přehnaný úsměv vypadá lépe než vážný výraz.

Oblečení:

Vezměte s sebou více druhů oblečení, ráda vám pomůžu s finálním výběrem. Nafotit můžeme i  více variant . Nebojte se halenek, svetrů, šatů… Pozor na cokoliv s potiskem či obrázky.

Společenské oblečení také není k zahození. Klidně ho přibalte a nezapomeňte na boty.

Pokud je vás více, barevně i stylově se snažte sladit. Na fotografiích shody i rozdíly hodně vyniknou. Perfektně vypadají džíny.

Ateliér:

Budeme pravděpodobně fotit na bílém i černém pozadí, myslete na to proto při výběru oblečení, aby bylo kontrastní a nesplývalo s pozadím.

Přineste si boty s dobře omytou podrážkou, případně nové černé (či tmavé) jednobarevné ponožky.

Líčení:

Nezapomeňte na make-up (eliminuje odlesky pleti), a při líčení vynechte lesklé stíny a rtěnky, volte matnou variantu.

Děti:

Připravte děti na to, že se budou fotit a kde. Přibalte jejich oblíbené oblečení a hračky. Pokud fotíme venku, vezměte malou svačinku, kapesníky  a náhradní oblečení. Zkuste aktivity naplánovat tak, aby byly odpočaté. Pro děti mám pochopení, nebojte se, pokud ty vaše patří do skupiny neposedů.

Miminka:

Více variant hezkého pohodlného oblečení, pleny a věci na přebalování, 2 látkové pleny, měkké dečky (světlou i tmavou variantu). Na dalším se domluvíme telefonicky.

Svatby:

Vše probereme na osobní schůzce.